PERLİT TESİSİ

Perlit Genleştirme Tesisleri ve Üretim Hattı

Perlit Patlatma Üretim Süreci

Tasnif edilmiş ham perlit elevatör aracılığıyla ön ısıtmadan geçerek dikey fırına aktarılır. ısı şoku altında 870-1100 º C sıcaklık genişletilir ani olarak ısıtıldığında bünyesinden çıkan buharın etkisiyle genleşerek camsı tanelerden oluşan bir köpük agregasına dönüşür bu olaya genleşmiş perlit denir. Genişletilmiş perlit farklı boyutlarda hafif ve beyazdır. Müşterinin isteğine bağlı şirketimizin ürettiği makineler aracılığıyla farklı boyutlarda ayrılır ve paketlenir.

Perlit, volkanik karakterli bir maddedir. Özellikle çok hafif olması en önemli özelliğidir. Yapı malzemesi olarak kendine alternatif olan madde ve karışımlara %50 oranın da daha hafiftir. Üstelik dayanıklılık bakımından da alternatif ürünlere göre 7 kat daha dayanıklıdır. Bu dayanıklılığın ölçütü, özellikle donma ve çözünmeye karşı dayanıklılık noktasındadır. Yapısında ki özellikler bakımından çok iyi bir yalıtım malzemesidir. İzolasyon malzemesi olarak kriter edinilen özellikleri içeriyor. Atmosferin getirdiği olumsuz koşullardan etkilenmez, çatlamaz, ısı ve 20ds ses yalıtımında ihtiyacı karşılar.

Genleşmiş Perlit Üretim Makineleri

Alanında uzman endüstriyel mekanik tasarım, projelendirme ve makine sektöründe faaliyet gösteren bir firma olarak,perlit patlama hattının inşaat ve işletme ile ilgili çeşitli projelerin yürütülmesinde iş deneyimimize dayanarak, aşağıdaki koşullarda perlit genleştirme fırın tesislerinin üretimini yaparak hizmet sunmaktayız.

  • Rekabetçi Fiyat
  • Yüksek Kalite
  • Müşteriye istekleri doğrultusunda gerekli değişiklikleri uygulamak
  • Tam Otomasyon ve İzleme Sistemi
  • Min. Doğal Gaz ve Elektrik tüketimi

Perlit Patlatma Makinesi

Perlit Tesisi Videosu